Ποδόσφαιρο

Νίκη για τον Παναιτωλικό με 2-1 τον Ιωνικό

Ο Παναιτωλικός νίκησε με 2-1 τον Ιωνικό, για την 26η και τελευταία αγωνιστική του πρωταθλήματος, με τον Καρέλη στο 32΄ να ανοίγει το σκορ για τους φιλοξενούμενους και τον Κορνέλιους στο πρώτο λεπτό των καθυστερήσεων να «σφραγίζει» το «τρίποντο» του Παναιτωλικού. Ο Λένις στο 82΄ είχε ισοφαρίσει προσωρινά σε 1-1.

Ιωνικός – Παναιτωλικός 1-2

Γκολ: 32′ Καρέλης (Παναιτωλικός), 83′ Λένις (Ιωνικός), 90’+1 Κορνέλιους (Παναιτωλικός)

18′ δοκάρι ο Μάντζης

Κίτρινες κάρτες: Τσιγκρίνσκι, Βαλεριάνος, Μάναλης, Μύγας  – Μεντόσα

Ιωνικός (Σπανός): Χουτεσιώτης, Βαφέας (66′ Καμπράλ), Άοσμαν, Ντάλσιο, Βαλεριάνος, Τσιγκρίνσκι (90’+2 Μάναλης), Μύγας, Ρομαό, Κιάκος (46′ Κάνιας), Τουράμ, Μάντζης (65′ Λένις).

Παναιτωλικός (Αναστασίου): Ανέστης, Μάρτενσον, Χουχούμης, Μεντόσα (81′ Νταγκό), Ντουάρτε (89′ Μπακαδήμας), Κορνέλιους, Καρέλης (61′ Ντίας), Λάρσον, Αποστολάκης (89′ Λούι), Φλόρες (61′ Αντούνες), Βέργος.